תקשורת אופטית

התקשורת האופטית היא אחד הפתרונות המתקדמים ביותר המשמשים כיום להעברת מידע ממקום למקום. אם עדיין לא שמעתם על יתרונותיה, הרי שהגיע הזמן, לפניכם כל הפרטים.

תחום התקשורת משמש אותנו יותר ויותר ככל שחולפות השנים והטכנולוגיה מתפתחת. תחום זה כולל העברת מידע בדרכים רבות ומגוונות, כאשר עד לא לפני זמן רב הטכנולוגיה הנפוצה ביותר לשימוש הייתה תשתית קווית או אלחוטית. עם השנים גדלה ההיכרות עם הטכנולוגיה האופטית וכל מה שהכרנו עד היום השתנה מן הקצה אל הקצה, כיום מדובר באחד הפתרונות הפופולריים והמתקדמים ביותר.

מהי התקשורת האופטית?

תקשורת אופטית זהו שם כולל לכל סוג של תקשורת אשר עושה שימוש באור או בקרינה אלקטרומגנטית לשם העברת מידע. מערכת התקשורת האופטית למעשה מבוססת על מערכת הראייה הנחשבת לאחת מהמערכות האופטיות הנפוצות והפשוטות ביותר. בפועל אם ננסה לפשט את הדברים ונבחן את פעולתן של העיניים תוך כדי התהליך: התקשורת האופטית מבוססת על קליטת מידע אופטי או הפיכת מידע לאותות אופטיים ותרגום האותות לכדי מידע בחזרה. כדי לעשות זאת המערכת האופטית מורכבת משלושה חלקים עיקריים והם:

  • משדר אופטי – אשר אחראי להפוך את המידע לאור
  • תווך – אשר אחראי להעביר את האור ליעדו
  • מקלט – אשר אחראי לקבל את המידע ביעד ולתרגמו

כיצד רכיבי המערכת פועלים?

כאמור המערכת האופטית מורכבת משלושה חלקים עיקריים, כמצוין לעיל אשר לכל אחד תפקיד חשוב:

השלב הראשון – המשדר

משדרים אופטיים הם אלו שהופכים את המידע שמתקבל לכדי אותות אופטיים ומשדרים אותם בעזרתה של מערכת השידור. כאשר המידע אינו אופטי מלכתחילה לרוב מערכת השידור תשתמש בלייזר כדי להפוך אותו לאופטי ורק לאחר מכן תשדר אותו.

השלב השני – התווך

בשלב זה התווכים נכנסים לתמונה ותפקידם להעביר את אותות האור למרחק הרצוי תוך הימנעות מהפרעות ורעשים. התווך הוא סוג של צינור אשר מיוצר מסיב אופטי העשוי זכוכית מצופה. על הסיב להיות מסוגל לקלוט את טווח התדרים של האותות האופטיים ולהתאים לאורך הגל של השידור האופטי הנפוץ. כאשר הסיב מסיים את תפקידו עוברים לשלב הבא.

השלב השלישי – המשדר

עכשיו המשדר תופס פיקוד ועליו לקבל את האותות ולתרגם אותם בחזרה למידע המקורי או למידע אותו רוצים לקבל. לעיתים המערכת האופטית תכלול גם מרכיבים נוספים ביניהם: מגבר אופטי, מעבד אופי, מתג אופטי, מסנן אופטי, מצמד סיבים אופטיים, מבודד אופטי, מנחת אופטי ועוד.

מה היתרונות של תקשורת אופטית?

לתקשורת האופטית ישנם יתרונות רבים, במיוחד בימינו בהם עולה הצורך בהעברת כמויות רבות של מידע, ביניהם:

  • אבטחת מידע וחסינות בפני ציתותים והפרעות
  • רוחב פס גדול להעברת כמויות מידע גדולות
  • משקל ונפח קל אשר מאפשרים חיסכון במקום
  • עמידות בפני מזג אוויר, לחות, חום ותנאים מאתגרים
  • טווח שידור ארוך והתקנה בכל תנאי שטח

הגיע הזמן לשפר את מערך התקשורת של העסק שלכם

תקשורת המבוססת על העברת מידע באמצעים אופטיים נחשבת למיטב הטכנולוגיה בתחום. אנו באשר תקשורת מתמחים במתן פתרונות אופטיים לעסקים, תוך שמספקים שירותי ייעוץ, תכנון, בדיקה, התקנה והיתוך של סיבים אופטיים. למציאת הפתרונות המתאימים ביותר לצורכי התקשורת של העסק שלכם, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ואנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את המענה המושלם והמדויק ביותר.

פרויקטים של תקשורת אופטית